Ostim Web Tasarım

Ostim Web Tasarım Nedir?

Web tasarım genel tabiriyle, internet ortamında erişilebilen web sitelerin tasarımıdır. Aynı şekilde web tasarımı, bu sitelerin içeriğini düzenleme ve planlama sürecini kapsar. Web uygulamaları, mobil uygulamalar, kullanıcı ara yüzü tasarımı da web tasarımı kapsamında yer almaktadır. Web siteleri, kişi veya işletmeleri dijital ortamda temsil ettikleri için web tasarımı günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu web siteleri adeta kişi ya da işletmelerin bir kimliği konumundadır. Öyle ki dijital ortamda güçlü bir varlığınız olmadığı taktirde işletmenizin tanınır olması oldukça güçtür. Nitekim işletmenizi dijital ortamda arayıp bulamayan potansiyel müşterileriniz, farklı firmalara yönelirler. Bu sebepten dolayı kuracağınız web siteniz için yapılacak web tasarımı potansiyel müşterilere rahat bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayacaktır.

Ostim Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Ostim web tasarım ile web sitenizin yapı ve düzeni, görüntüleri, renkleri, yazı tipleri, grafikleri gibi site unsurları planlanır ve oluşturulur. Kullanılan renkler, yazı tipi ve görüntüler sitenin genel görünümü ile ilgilidir. Düzen ise site bilgisi ve programlanması ile ilişkilidir. Web tasarımı, web sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uygun bir şekilde tasarlanır. Renklerden yazı tiplerine kadar bütün ögeler bu grup ve markaya göre tasarlanıyor. Ayrıca bir web sitesinin tasarımı yalın ve sade olmalıdır. Arama motorlarına uygun temalar tasarlanmalıdır. Çok fazla yazı, haddinden fazla görsel ve gereksiz ögeler web sitenizin işlevselliğini sekteye uğratır. Nitekim web siteleri, kullanıcıların rahat bir şekilde gezinebileceği, istediklerine rahat bir şekilde ulaşabileceği şekilde tasarlanmalıdır.

Diğer taraftan web tasarımı, SEO ile doğrudan ilişkilidir. SEO uyumlu web tasarımı ile kullanıcı odaklı web siteniz daha iyi bir konuma gelecektir. Aynı şekilde SEO hizmeti ile web siteniz arama motorlarında ilk sayfalara yükselecektir. Bu da işletmenizin daha çok tanınırlığına, daha çok müşteri kazanmanıza ve daha fazla kazanca olanak sağlayacaktır.

Web tasarımı kolay gibi gözükse de aslında karmaşık bir süreçtir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Bu sebepten dolayı, profesyonel web tasarımı için uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Ostim web tasarım da sizlere uzman ekibiyle birçok tasarım hizmeti sunmaktadır.

0850 840 16 84