Google’da üst sıralara çıkma uzmanı, web sitelerinin Google arama motorunda üst sıralara çıkması için gerekli düzenlemeleri yapan kişilere denmektedir. Web sitelerinin SEO çalışması yapılarak Google’da üst sıralara çıkması firmalara ya da işletmelere büyük avantajlar sağlayan bir işlemdir. Bu sayede işletmeler potansiyel müşterileriyle kısa bir süre içerisinde buluşmuş olacaklardır. Bu da satış gelirlerinin artıracak en önemli adımlardan birisidir. Kısacası Google’da üst sıralara çıkma çalışmasının firma ve işletmelere sunduğu avantajlar oldukça fazladır. Bu avantajların başında maddi olarak kazanç sağlamak olsa da işletmelerin güvenirliliği açısından da oldukça önemi bulunmaktadır. Google sürekli güncellenen bir site olduğu için üst sıralara çıkmak adına güncellemelerin sürekli olarak yapılmasında fayda olacaktır.

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin İpuçları

Google’da üst sıralara çıkmak için bazı ipuçları bulunmaktadır. Google’da üst sıralara çıkma uzmanı bu ipuçlarından yararlanarak işletmenin Google’da üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır. Google’da üst sıralara çıkmak için verilen ipuçları aşağıdaki gibidir:

  • RankBrain iyileştirmesi yapmak. RankBrain Google’ın yapay zeka sistemine verilen isimdir. Google’ın belirlediği en önemli üç sıralamalar arasında yer almaktadır.
  • Yakınımda arama sorgularını iyileştirme işlemi.
  • Yerel kitleye hitap etme.
  • Dil ve sesli aramaları iyileştirme.
  • Soruları cevaplama.
  • Ödeme taktiği.
  • Google haber ve Google AMP sayfaları.
  • Mobil iyileştirmeye önem verme.
  • Site hızını iyileştirme.
  • Twitter varlığını güçlendirme.

Yukarıdaki ipuçlarına dikkat edilerek yapılacak olan SEO çalışması ile birlikte web siteleri Google’da üst sıralara çıkmış olacaktır. Bu ipuçlarının kullanılması büyük avantaj sağlayacaktır.

Google Sıralamayı Neye Göre Belirlemektedir?

Google’da üst sıralara çıkma uzmanı için araştırılması gereken en önemli konuların başında Google algoritması gelmektedir. Google’da üst sıralara çıkmak için öncelikle Google sıralamasının nasıl yapıldığının bilinmesi gerekmektedir. Buna göre bu aşamada Google algoritmasını anlayabilmek adına araştırılma yapılması faydalı olacaktır. Bunun için sıralamaların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Google için önemli unsurlar arasında web sitesinin SEO çalışmasına uygun olup olmadığı ve sitenin teknik alt yapısının hızıdır. Bu kriterler sitenin alt yapısının oluşturulması adına da oldukça önemlidir. Bir web sitesinin alt yapısı ne kadar iyiyse Google aramalarında üst sıralara çıkma olasılıkları o kadar fazla olacaktır.

0850 840 16 84